Site Overlay

BUSINESS ENGLISH

Nauka języka angielskiego w biznesie

Cieszę się, że do mnie trafiłeś. Wiem, jak ważna jest znajomość języka obcego w życiu zawodowym, a zwłaszcza w świecie biznesu. Swobodne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie pomaga rozwinąć skrzydła i osiągać nowe cele w życiu zawodowym i prywatnym. Jako lektor języka angielskiego biznesowego, akademickiego i specjalistycznego wiem, jakie zasoby językowe i struktury są potrzebne, aby opanować konkretne sprawności językowe oraz rozwijać kompetencje kluczowe. Zapraszam do współpracy ze mną. Nie będziemy poruszać tematów, które Cię nie dotyczą. Porozmawiamy natomiast o tym, jak efektywnie komunikować się z klientami, jak skutecznie wypromować Twój produkt lub jak płynnie przeprowadzić prezentację w firmie. A to wszystko w języku angielskim! Otrzymasz ode mnie nie tylko solidną dawkę przydatnych zwrotów i struktur językowych, ale również całą masę materiałów branżowych, które dodatkowo pomogą Ci w opanowaniu języka angielskiego.

Prowadząc kursy języka angielskiego w biznesie, współpracuję z osobami z różnych branż.
Cieszy mnie, gdy moi Kursanci, dzięki swojej pracy nad rozwijaniem umiejętności językowych, osiągają nowe cele zawodowe, dostają awans, zdobywają pracę, podejmują nowe wyzwania, odważnie wkraczają w środowisko międzynarodowe i nawiązują nowe zagraniczne znajomości.

Do moich Klientów należą m.in.:

  • pracownicy działów HR
  • pracownicy działów IT
  • osoby pracujące w obszarze mentoringu i coachingu biznesowego
  • osoby zajmujące się marketingiem, sprzedażą i obsługą klientów
  • kierownicy projektów
  • kierownicy zespołów

Jak wyglądają zajęcia?

Pracujemy przy użyciu komunikatora Skype i dodatkowych narzędzi i aplikacji internetowych w zależności od potrzeb lekcji. Dla nowych Kursantów oferowana jest darmowa lekcja próbna, która obejmuje ćwiczenia językowe i rozmowę w języku angielskim w celu wstępnej weryfikacji poziomu znajomości języka angielskiego. Bardzo ważnym dla mnie punktem przed rozpoczęciem pracy z daną osobą jest przeprowadzenie analizy potrzeb, która obejmuje m.in. omówienie celów i oczekiwań Kursanta. Punktem wyjścia do przygotowania indywidualnego planu pracy z Kursantem jest test poziomujący. Plan nauki oraz materiały są precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, co pozwala szlifować priorytetowe dla Kursanta umiejętności językowe.

Lekcje oparte są o materiały autentyczne (m.in. artykuły z czasopism branżowych, podcasty, klipy video), związane z daną branżą i obszarem działań zawodowych Kursanta, jak również najnowsze wydarzenia z kraju i ze świata. Istnieje możliwość pracy z podręcznikiem, specjalnie dobranym do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Ucznia.

Metody pracy

W Centrum Językowym Kensington stawiamy na naukę rzeczywistych umiejętności poprzez naturalną immersję językową, czyli „zanurzenie się” w języku obcym. Podczas lekcji skupiamy się na aktywnym użyciu języka, czyli czynnym zastosowaniu poznawanych struktur leksykalnych i gramatycznych. Uczeń poznaje słownictwo i gramatykę w kontekście, który jest mu bliski. Pracujemy również aktywnie nad wymową, która jest niezwykle ważna w świecie profesjonalistów oraz ćwiczymy potrzebne formy pisemne, takie jak korespondencja e-mailowa, przygotowywanie raportów, artykułów w czasopismach branżowych itp.

Aby nauka języka obcego przebiegała w sposób wartki i ciągły oraz aby przynosiła możliwie najlepsze rezultaty, wykorzystujemy metody, które skupiają się na konieczności użycia autentycznego języka oraz aktywnego wykorzystania struktur w języku docelowym. Stosujemy m.in.:

  • innowacyjną metodę nauczania flipped classroom, czyli tzw. metodę „odwróconej klasy”, gdzie Kursant samodzielnie zapoznaje się z materiałem teoretycznym przed zajęciami, w oparciu o zasoby przygotowane przez nauczyciela, a podczas samych zajęć, nabyta wiedza jest wykorzystywana podczas praktycznych zadań i konwersacji,
  • metodę TBL, czyli Task-Based Learning, która polega na zastosowaniu języka obcego w określonym kontekście (np. organizacja wyjazdu służbowego, rozmowa z klientem w celu wyjaśnienia wątpliwości, rozmowa telefoniczna z biurem obsługi klienta w celu uzyskania informacji), skupiając się na naturalnym użyciu różnych wyrażeń i struktur gramatycznych w zadaniach,
  • nauczanie metodą PBL, czyli Problem-Based Learning, która jest jedną z najefektywniejszych metod nauczania i świetnie sprawdza się w pracy z uczniem dorosłym, zwłaszcza w nauczaniu języka angielskiego w biznesie. Metoda PBL polega na uczeniu się poprzez analizowanie i rozwiązywanie problemów,
  • pracę metodą Design Thinking, czyli tzw. myślenie projektowe. Jest to metoda idealna dla osób pracujących w świecie biznesu, które na co dzień mają do czynienia z projektami i koniecznością szukania najefektywniejszych rozwiązań. Metoda DT to nowoczesne podejście do nauki języka obcego, w ramach którego Uczeń koncentruje się na tworzeniu rozwiązań nakierowanych na konkretne grupy osób (np. klientów), poprzez analizę ich potrzeb, testowanie itp.

Podczas lekcji nie brakuje również dobrego humoru, niekonwencjonalnych ćwiczeń i ciekawostek związanych z życiem w Wielkiej Brytanii 🙂

Zachęcamy również, aby nauka języka odbywała się pomiędzy zajęciami. Zapewniamy ciągły monitoring postępów, elastyczność w doborze tematów i sprawdzanie prac domowych w czasie pomiędzy lekcjami.

Jeśli trafiłeś na moją stronę, to znaczy, że podjąłeś już pierwsze kroki w stronę zdobycia nowych umiejętności językowych – gratuluję! Nie musisz znać języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, aby podjąć naukę Business English. Pomogę Ci rozwinąć skrzydła w życiu zawodowym, poczuć się pewniej w codziennej komunikacji oraz zaistnieć w świecie biznesu.

Zapraszam do kontaktu.

dr Aleksandra Pasławska – Lektor języka angielskiego

Copyright © 2021 . All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes