Site Overlay

Kilka słów o mnie

Nazywam się Aleksandra Pasławska.

Z  zawodu  jestem  filologiem,  tłumaczem,  językoznawcą,  nauczycielem…oraz właścicielem Centrum Językowego Kensington.

W mojej pracy najważniejsi są dla mnie moi studenci, kursanci, uczniowie. Są oni dla mnie wielką inspiracją i z ogromną radością poświęcam im każdą chwilę.

Sama na swojej szkolnej drodze spotykałam wspaniałych, trochę szalonych, ale bardzo inspirujących nauczycieli-anglistów, których do dziś wspominam z uśmiechem 🙂

Zawodowo…

Oprócz pracy lektora w Centrum Językowym Kensington, zajmuję się również pracą naukową na uniwersytecie – jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Od kilku lat jestem ściśle związana z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zajmuję się badaniem różnych zagadnień i problemów semantyki, pragmatyki i morfo-składni języka angielskiego. Głównym przedmiotem moich zainteresowań naukowych jest kreatywność językowa w reklamie i w Internecie w ujęciu gramatyki kognitywnej. Dodatkowo zajmuję się również dydaktyką, którą uwielbiam! Prowadzę zajęcia ze studentami, ucząc przedmiotów praktycznych oraz przedmiotów teoretycznych.

W wolnej chwili…

Jestem ogromną fanką historii i kultury brytyjskiej. Bez reszty wciągają mnie brytyjskie seriale i filmy kostiumowe z XIX i XX-wieczną Anglią w tle. Bawi mnie angielski humor i… angielska kuchnia 🙂 Uwielbiam nieustający zgiełk Londynu, znam Cambridge jak własną kieszeń, mogłabym godzinami spacerować po promenadzie w Brighton i być wieczną studentką w mieście Oxford… Marzy mi się malutki domek na angielskiej prowincji, gdzie powietrze pachnie inaczej niż w Polsce, a puby tętnią życiem do późnych godzin wieczornych…

Copyright © 2021 . All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes